logo

HRANIPEX RE-DESIGN

 

Toto je nerealizovaný koncept pro vizuální re-design značky Hranipex.

REALIZACE: Koncept re-designu vizuální identity, ilustrace
KLIENT: Hranipex
ART DIREKCE: Michael Petrus
TVORBA: Studio artBLOCK

Cílem zakázky bylo navrhnout evoluční refresh značky a sjednocení jejích různých sub-brandů, které zákazníci nevnímali jako součástí rodiny Hranipex. Ke značce se pojí řemeslná ruční práce napříč obory. Hlavní cílovou skupinou byl truhlář. Proto jsme se odrazili od plánů a náčrtů, které může v ruce truhlář kreslit. Rozhodli jsme se jít kreslenou stylizací, která díky své hrubosti a nedokonalosti evokuje právě ruční práci.

hranipex white e1705051274298 | Michael Petrus

KLÍČOVÁ SLOVA

řemeslo — ruční práce — kvalita — spolehlivost

RE-FRESH LOGA

Nejprve jsme oddělili dlouhou část loga, abychom zachovali charakteristický vidlicový tvar, který stávající zákazníci znají, ale odstranili Po vzoru navržené stylizace jsme překreslili ručně logo. Díky šrafatuře a pomocným skicovným čárám jsme se snažili evokovat spojitost s truhlářovými náčrty. Logo jsme nakonec posadili na tmavé pozadí, abychom umocnili dojem z kvalitní a prémiové značky.

| Michael Petrus
hranipex logo vizualni identita styl kresleny skicovny od studia artblock michael petrus | Michael Petrus

PRODUKTOVÉ ILUSTRACE

Abychom podpořili výraznost a rozpoznatelnost jednotlivých sub-brandů a jejich produktů, doplnili jsme je o ilustrace. Ilustrace byly zpracovány se stejným záměrem a návazností na řemeslo jako logo. Tedy výraznou skicovnou stylizací kresby, včetně šrafatury a pomocných čar.

hranipex produkt zelenamodra | Michael Petrus
hranipex produkt zlutacervena | Michael Petrus

SJEDNOCENÍ RODINY ZNAČEK

Jedním z úkolů re-designu bylo sjednotit sub-brandy značky Hranipex. Jak je vidět, k jednotlivým logům bylo přistupováno pokaždé jinak díky postupnému vzniku v čase bez ohledu na konzistenci a komplexní rodinu. Nejspíš by měl kdokoli problém pochopit souvislost díky nejednotě barev a vizuálních prvků.

znacky hrani | Michael Petrus

Naše řešení. Komplementární barevné odlišení jednotlivých značek při zachování konzistentního vizuálního stylu přebraného ze zastřešující vizuální identity Hranipexu.

| Michael Petrus
hranipex 7 | Michael Petrus
hranipex | Michael Petrus

KONCEPT MASKOTŮ

Dalším požadavkem byla myšlenka obohatit vizuální identitu o nějaký hlavní rozpoznávací prvek v podobě maskota. Při navrhování konceptu jsme se dostali pouze do fáze skic. Záměr byl vytvoření dua „řemeslník-zákazník a poradce Hranipex“. Duo mělo za úkol, v krátkých komiksech, ve videích a v ilustracích na webu, newsletteru nebo na sociálních sítích, odpovídat na často kaldené dotazy od zákazníků značky Hranipex.

| Michael Petrus